O mnie

Adwokat Joanna Szostak

 

jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aplikację Adwokacką odbyła przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Lublinie. Członek „Koła Przyjaciół Czworonogów” przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach.

 

Mecenas Joanna Szostak specjalizuje się w prawie karnym, gospodarczym, w tym handlowym, korporacyjnym i rejestrowym, prawie cywilnym – ze szczególnym uwzględnieniem prawa własności i innych praw rzeczowych, zobowiązań i spadków oraz prawie administracyjnym. Wszechstronne doświadczenie zawodowe adwokat Joanna Szostak zdobyła podczas praktyki w Kancelariach na Śląsku i Wschodzie Polski oraz podczas aplikacji adwokackiej. Solidna wiedza teoretyczna wraz z doświadczeniem zawodowym w zakresie prawa gospodarczego, wzbogaciła pełniąc funkcję członka rady nadzorczej w spółce kapitałowej trudniącej się inwestycjami na rynku nieruchomości.

 

Mecenas Joanna Szostak jest osobą zaangażowaną, zdyscyplinowaną, konsekwentną i temperamentną co tłumaczy jej pasja do sportów (nurkowanie, jazda konna, narciarstwo, skoki spadochronowe i inne), wymagająca ciągłego doskonalenia zdobytych umiejętności i konieczności podejmowania nowych wyzwań. Podróże po egzotycznych zakątkach świata uwrażliwiły ją na problemy najbardziej potrzebujących. Jest aktywistką działającą na rzecz ochrony praw człowieka. W roku 2002 podjęła inicjatywę na rzecz pomocy dzieciom jako wolontariusz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie. Ukończony kurs języka angielskiego w Kaplan International English w Nowym Jorku, kurs językowy w Londynie oraz kurs języka prawniczego Legal English umożliwiają mecenas Szostak swobodny kontakt z klientami anglojęzycznymi oraz pracę na dokumentach sporządzonych w języku angielskim.

 

Rzetelne doświadczenie zawodowe, wieloletnia współpraca z zaufanymi Kancelariami na Śląsku oraz Wschodzie Polski, w połączeniu z wszechstronnymi zainteresowaniami gwarantują profesjonalne i kompleksowe podejście do każdej sprawy powierzonej mecenas Joannie Szostak.

Adwokat Joanna Szostak